Sergio AgueroArsenal i Siti nastavili šampionsku trku

Fudbaleri Arsenala zadržali su prvo mesto na tabeli Premijer lige, pošto su danas u 22. kolu kod kuće pobedili Fulam sa 2:0, dok je njihov prvi pratilac Mančester Siti kao domaćin slavio protiv Kardifa sa 4:2.
Najzaslužniji za novi trijumf londonskih „tobdžija“ bio je dvostruki strelac, Španac Santi Kazorla.
Ekipa Mančester Sitija je protiv Kardifa imala nešto teži posao, pošto je posle uvodnog gola Edina Džeka, izjednačio Kreg Nun.
Ipak, u nastavku utakmice Hesus Navas, Jaja Ture i Serhio Aguero obezbedili su „građanima“ ubedljivu pobedu.
Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov igrao je ceo meč za Siti, dok je Matija Nastasić presedeo svih 90 minuta na klupi.
Važnu pobedu u borbi za opstanak upisao je Kristal Palas koji je kod kuće savladao Stouk Siti sa 1:0 zahvaljujući pogotku Džejsona Pančona.
Rezultati i strelci u 22. kolu:
Sanderlend – Sautempton 2:2 (Borini 32, Džonson 71 – Rodrigez 4, Lovren 31)
Arsenal – Fulam 2:0 (Kazorla 57, 62)
Kristal Palas – Stouk 1:0 (Pančon 51)
Mančester Siti – Kardif 4:2 (DŽeko 14, Navas 33, Ture 76, Aguero 79 – Nun 29, Kembel 90)
Norič – Hal 1:0 (Benet 87)
Vest Hem – Njukasl 1:3 (Vilijamson 45. autogol – Kabaj 16, 90, Remi 33)