Maxi Lopez Sampdorial

Sampdorija dobila gradski derbi protiv Đenove

Fudbaleri Sampdorije savladali su večeras kao gosti ekipu gradskog rivala Đenove sa 1:0, u poslednjoj utakmici 22. kola italijanske Serije A. Tim Siniše Mihajlovića napravio je krupan korak ka opstanku pošto sada ima osam bodova više od najbližih ugroženih klubova, Livorna u Sasuola. Đenova je ostala u sredini tabele.
Gol odluke postigao je Argentinac Maksi Lopez još u prvom poluvremenu, a Sampdorija je dobrom igrom u nastavku umela da sačuva dragocen uspeh.
Srpski defanzivac u timu gostiju Nenad Krstičić igrao je do 89. minuta.
Đenova – Sampdorija 0:1 (Lopez 24)
Odigrano juče: Juventus – Inter 3:1, Atalanta – Napoli 3:0, Katanija – Livorno 3:3, Kjevo – Lacio 0:2, Sasuolo – Verona 1:2, Roma – Parma prekinuto u 13. minutu zbog nevremena.
Odigrano u subotu: Milan – Torino 1:1, Bolonja – Udineze 0:2, Kaljari – Fiorentina 1:0.
Tabela: Juventus 59 bodova, Roma 50, Napoli 44, Fiorentina 41, Verona 35, Inter i Torino po 33, Parma 32, itd.

Povezana vest:  Stanković: Još se sećam prvog Morinjovog govora