bane ivanovic vs vba

Branislav Ivanović strelac u remiju Čelsija sa VBA

Fudbaleri Čelsija odigrali su danas u gostima nerešeno 1:1 sa Vest Bromvič Albionom, u utakmici 26. kola engleske Premijer lige. Čelsi je poveo golom kapitena reprezentacije Srbije Branislava Ivanovića u poslednjim trenucima prvog poluvremena.
Vilijan je izveo korner, David Luiz je loptu poslao na drugu stativu, a Ivanović je natrčao i lako savladao protivničkog golmana. Domaćin je bio agresivan u drugom poluvremenu, nekoliko puta imao priliku da izjednači, a bod je doneo Viktor Aničebe u 87. minutu, posle odličnog centaršuta Saida Berahina.
Pored Ivanovića, za Čelsi je celu utakmicu odigrao i drugi srpski reprezentativac Nemanja Matić.
Čelsi je remijem ostao na prvom mestu sa 57 bodova, ali će priliku da ga prestignu imati Arsenal i Mančester siti. Vest Hem je u finišu utakmice na domaćem terenu došao do pobede protiv Noriča. Strelci su bili Džejms Kolins u 84. i Mohamed Dijame u 95. minutu.
Londonska ekipa napravila je tako veliki skok na tabeli, pošto je sa 16. došla do 10. mesta. Sautempton je golom Žozea Fontea u gostima savladao Hal i tako izbio na osmo mesto na tabeli. Kardif i Aston Vila igrali su u Velsu nerešeno bez golova.  Ostale utakmice 26. kola Premijer lige igraće se u sredu.