Claudio Marchisio

Pobede Juventusa i Napolija, Basta strelac za Udineze

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas u Torinu ekipu Kjeva sa 3:1 (2:0), dok je Napoli na gostovanju savladao Sasuolo rezultatom 2:0, u utakmicima 24. kola italijanske Serije A.
Juventus je bez većih problema došao do jubilarne 20. pobede u šampionatu. Golove za ekipu Antonija Kontea postigli su Asamoa u 17, Markizio u 29. i Ljorente u 58. minutu, dok je odbrambeni igrač domaćina Kaseres postigao auto – gol u 51. minutu.
Golovima Džemailja i Insinjea, Napoli je naneo peti uzastopni poraz Sasuolu, koji je posle neočekivanog uspeha Katanije protiv Lacija (3:1), pao na poslednje mesto na tabeli.
Uzbudljivo je bilo u Đenovi gde su istoimeni klub i Udineze odigrali nerešeno – 3:3. Prvi gol za Udineze postigao je srpski reprezentativac Dušan Basta, tim sa Friulija imao je dva puta tokom meča prednost, ali je bod domaćinu doneo dvostruki strelac Đilardino.
Ubedljivu pobedu slavila je Parma protiv Atalante u Bergamu (0:4), a uspešno gostovanje imao je i Livorno protiv Kaljarija (1:2).
Rezultati i strelci:
Katanija – Lacio 3:1 (Isko 1, Spoli 48, Peruci 58 – Mauri 45)
Atalanta – Parma 0:4 (Molinaro 9, Benalouan a.g 74, Kasano 77, Skeloto 90+3)
Kaljari – Livorno 1:2 (Nene 64 – Emerson 44, Paulinjo 53. penal)
Đenova – Udineze 3:3 (Konate 45, Đilardono 69, 79 – Basta 35, Fernades 40, Muriel 48. penal)
Juventus – Kjevo 3:1 (Asamoa 17, Markizio 29, Ljorente 58 – Kaceres 51. ag)
Sasuolo – Napoli 0:2 (Džemaili 37, Insinje 56)