Lukas-Podolski-Arsenal

Arsenal preko Liverpula do četvrtfinala FA kupa

Fudbaleri Arsenala plasirali su se u četvrtfinale FA kupa, pošto su danas na svom stadionu savladali Liverpul sa 2:1 (1:0). Arsenal je uspeo da eliminiše Liverpul i na neki način revanšira se protivniku za nedavni ubedljiv poraz u Premijer ligi (5:1).
Golove za domaćina postigli su Okslejd – Čembrlen u 16. i Podloski u 47. minutu, dok je jedini pogodak za Liverpul postigao kapiten Džerard u 59. minutu iz penala.
Izabranici Brendana Rodžersa imali su nekoliko dobrih prilika da izbore revanš u Liverpulu, ali su neprecizni bili Staridž i Suarez. Ranije danas Everton je pobedio Svonsi sa 3:1, dok je istim rezultatom Šefild Junajted bio bolji od Notingema.
Odigrano juče: Sanderlend – Sautempton 1:0 (0:0), Kardif – Vigan 1:2 (1:2), Mančester Siti – Čelsi 2:0 (1:0), meč Šefild Vensdej – Čarlton je odložen, dok se sutra sastaju Brajtno i Hal (20.45).