vesthem-logoVest Hem sve bliži opstanku u Premijer ligi
Fudbaleri londonskog Vest Hema napravili su veliki korak u borbi za opstanak u engleskoj Premijer ligi, pošto su kod kuće savladali Vigan sa 3:2, u utakmici 36. kola.
Utakmica je loše počela za domaćina, pošto je u četvrtom minutu Vigan poveo auto-golom Džonatana Spektora.
„Čekićari“ se nisu predavali i do kraja poluvremena napravili su potpuni preokret. Prvo je Brazilac Ilan u 31. minutu doneo izjednačenje, a drugi pogodak za Vest Hem postigao je Radoslav Kovač u sudijskoj nadoknadi vremena.
Ekipa Vigana je u 52. minutu izjednačila preko Uga Rodalega, ali je veoma važnu pobedu domaćinu obezbedio Skot Parker u 77. minutu.
Golman reprezentacije Srbije Vladimir Stojković odgledao je celu utakmicu sa klupe Vigana.
Fudbalerima Vest Hema na ruku ide i rezultat direktnog konkurenta u borbi za opstanak Hal sitija, koji je kod kuće izgubio od Sanderlenda sa 1:0.
Vest Hem zauzima 17. mesto na tabeli, poslednje koje garantuje opstanak u ligi, sa šest bodova više od Hal sitija.
Ekipa Vulverhemptona osvojila je važan bod u borbi za opstanak, pošto je na svom terenu odigrala 1:1 protiv Blekburna, a bodove su podelili i Bolton i poslednjeplasirani Portsmut koji su remizirali 2:2.
Povezana vest:  Tomić novi trener Partizana, sporazumno raskinut ugovor sa Drulovićem