partizan slavljePartizan ubedljiv u Kragujevcu

Fudbaleri Partizana savladali su danas na gostovanju ekipu Radničkog iz Kragujevca sa 5:0 (2:0), u utakmici 18. kola Superlige Srbije.
Partizan je ovom pobedom, bar do večeras, pretekao na prvom mestu na tabeli Crvenu zvezdu, koja od 18 sati dočekuje Napredak.
Crno-beli su odlično otvorili meč i posle samo tri minuta igre poveli golom Filipa Malbašića, koji je iz skoro nemoguće situacije savladao nesigurnog golmana Čančarevića.
Prednost gostiju uvećao je Petar Škuletić u 38. minutu, a sve dileme oko pitanja pobednika otklonio je u drugom poluvremenu Nikola Drinčić efektnim šutem sa oko 25 metara.
U listu strelaca upisao se i povratnik u srpski fudbal Darko Lazović u 64. minutu iz penala, a konačan rezultat postigao je Škuletić u finišu meča.
Rezultati:
Radnički Kragujevac – Partizan 0:5 (Malbašić 3, Škuletić 38, 90, Drinčić 58, Lazović 64. penal)
Donji Srem – Jagodina 1:1 (Nikitović 35 – Pešić 90. penal)
Voždovac – Javor 1:0 (Karaklajić 80)
Novi Pazar – Sloboda 2:1 (Sotirović 60, Selimović 73 – Mihajlović 66)