nenad krsticic samdoria

Preokret Mihajlovićeve Sampdorije, Krstičić strelac

Fudbaleri Juventusa savladali su minimalnim rezultatom Fiorentinu, tako da su sada povećali prednost na tabeli u odnosu na drugoplasiranu Romu na 14 bodova. Ovo je bila 14. pobeda Juventusa kod kuće koju im je golom u 42. minutu doneo Asamoa.
Rimski Lacio je pretrpeo poraz kod kuće protiv Atalante – 1:0. a strelac je bio Morales u 60. minutu.
Sampdorija je posle šokantnog vođstva Livorna od 2:0 – golovima Mbaje u 19. i 27. minutu, preokrenula tok meča u drugom poluvremenu, i na kraju očitala lekciju gostima – 4:2.
Golove za Mihajlovićev tim postigli su Krstičić u 49, Cekerini autogolom u 53, Okaka Čuka u 68. i Gabjadini u 72. minutu.
Rezultati:
Juventus – Fiorentina 1:0 ( Asamoa 42)
Bolonja – Sasuolo 0:0
Kjevo Verona – Đenova 2:1 ( Paloši 5, 90.penal – Đilardino 89 )
Inter – Torino 1:0 (Palasio 30)
Lacio – Atalanta 0:1 ( Morales 60)
Parma – Verona 2:0 (Bjabani 20, Skeloto 90))
Sampdorija – Livorno 4:2 ( Krstičić 49, Cekerini 53. autogol, Stefano Okaka Čuka 68, Gabjadini 75 – Mbaje 19, 27.
Od 20,45 igraju Napoli i Roma
Tabela: Juventus 72 bodova, Roma 58, Napoli 52, Fiorentina 45, Inter 44, Parma 43, Verona 40, itd.