Gylfi SigurdssonTotenhem pobedio Sautempton posle velikog preokreta – 3:2

Fudbaleri Totenhema savladali su u dramatičnom finišu posle preokreta Sautempton sa 3:2, i tako sačuvali šansu za četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona.
Igrači Sautemptona su izazvali šok na Hart Vajt Lejnu kada su golovima Rodrigeza u 19. i Adama Lalane u 26 . minutu poveli sa velikih 2:0.
Igrači londonskog kluba su se nekako povratili od početnog nokauta i golom Eriksona u 31 minutu smanjili na 2:1.
Drugo poluvreme je počelo pravim jurišom Totenhema koji je iz svih pozicija, a naročito preko Eriksona, pokušavao da anulira prednost gostiju. To im je i pošlo za rukom u 46,. minutu kada je Soldado majstorski asistirao Erikosnu koji je bukvalno sproveo loptu u mrežu za 2:2.
Poslednji minuti bili su u znaku gostiju, ali je u 90. minutu briljantnim golom sa 18 metara konačni rezultat i pobedu Totenhemu doneo Gilfi Sigurdson.
Tabela: Čelsi 69 bodova, Liverpul 65, Mančester Siti 63, Arsenal 62, Totenhem 56 Everton 54, Mančester Junajted 51, itd.