Lazar Markovic Benfica

LIGA EVROPE

Minimalne pobede Juventusa i Benfike

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras na gostovanju Olimpik iz Liona sa 1:0 (0:0), dok je istim rezultatom slavila i Benfika protiv AZ Alkmara, u prvim utakmicama četvrtfinala Lige Evrope.
Susret u Lionu nije opravdao epitet drebi meča ove runde takmičenja, a jedini gol za ekipu iz Torina postigao je Leandro Bonuči u 85. minutu.
Benfika je u Holandiji savladala AZ Alkmar, a pobedu ekipi iz Lisabona doneo je Eduardo Salvio početkom drugog poluvremena.
Srpski reprezentativac Lazar Marković ušao je u igru u 77. minutu, Filip Đuričić i Miralem Sulejmani su ceo meče odgledali sa klupe, dok je u timu AZ Alkmara Nemanja Gudelj bio starter, ali je zamenjen u finišu susreta.
U ostalim mečevima Bazel je iskoristio prednost domaćeg terena i golovima Matijasa Delgada (35, 38) i Štokera ubedljivo savlado Velnsiju, dok je Porto bio bolji od Sevilje (1:0).