Sascha MoeldersAugsburg naneo prvi poraz Bajernu posle 53 meča

Fudbaleri Augsburga napravili su danas iznenađenje savladavši ekipu Bajerna iz Minhena sa 1:0, što je prvi poraz šampiona Nemačke posle 53 bundesligaške utakmice.
Utakmicu je odlučio gol Saše Smoldersa u 32. minutu, a bavarski velikan u nastavku susreta nije uspeo da zatrese mrežu domaćeg tima, koji je najprijatnije iznenađenje ove sezone.
Bajern je prethodno poražen još 28. oktobra 2012. godine na domaćem terenu od Bajera iz Leverkuzena (2:1).
Treba napomenuti da su Bavarci, koji su već osigurali novu titulu, u Augsburgu nastupili sa kombinovanim timom, bez Robena, Riberija, Dantea, Boatenga, a u drugom poluvremenu u igru su ušli Miler, Gece i Alaba.
Fudbaleri Štutgarta u derbiju začelja pobedili su Frajburg sa 2:0 i tako pobegli sa mesta koje vodi u Drugu ligu. Strelci za „švabe“ bili su Aleksandru Maksim i Martin Harnik.
U zoni ispadanja ostao je Nirnberg jer je izgubio na svom terenu od Borusije iz Menhengladbaha sa 2:0, a golove za su postigli Huan Arango u 17. i Maks Kruze u 79. minutu iz penala.