euroleague basketball logo

EVROLIGA

CSKA pobedio Panatinaikos posle produžetka

Košarkaši CSKA iz Moskve poveli su protiv Panatinaikosa sa 1:0 u četvrtfinalu Evrolige, pošto su danas na svom terenu pobedili posle produžetka sa 77:74 (21:14, 19:19, 18:23, 14:16, 5:2).
Najefikasniji u ekipi CSKA bio je Soni Vims sa 21 poenom i šest skokova, Viktor Hrijapa ubacio je 17 poena, uz 11 skokova, dok je 15 poena i osam skokova dodao Kajl Hajns. Srpski košarkaš Nenad Krstić ubacio je pet poena i imao pet skokova.
U ekipi Panatinaikosa po 14 poena postigli su Stefon Lazme i Jonas Mačijulis, dok je Zek Rajt dodao 12 poena. CSKA je vodio tokom većeg dela utakmice, ali je Panatinaikos u četvrtoj četvrtini uspeo da preokrene, a posle poena Lazmea poveo je sa 67:62. Posle „trojke“ Vimsa domaći su izjednačili, ali je Lazme u poslednjem minutu doneo vođstvo grčkom timu od 72:70.
Produžetak moskovskoj ekipi doneo je Hajns poenima sa linije za slobodna bacanja. Atinski tim je poveo u produžetku, ali je CSKA serijom od 5:0 uspeo da obezbedi pobedu. Druga utakmica igra se u petak, od 18.15 u Moskvi.

Povezana vest:  Delegacija Zvezde u poseti Kuzmiću, sve ide nabolje