nba_novi_logoLejkersi i Juta u drugom krugu doigravanja
Ostala je još samo jedna nepoznanica u NBA ligi što se tiče putnika u drugi krug doigravanja. U petak su svoje mesto u krgu najboljih osigurali Los Andželes Lejkersi i Juta Džez, dok će Atlanta i Milvoki igrati i sedmu utakmicu.
Junak pobede Lejkersa protiv Oklahome (95-94) bio je Pau Gasol koji je pola sekunde pre kraja utakmice jedan promašeni šut Kobija Brajanta pretvorio u pobednički koš. Raselu Vestbruku nije uspelo ono što je pošlo za rukom našem Dušanu Kecmanu prošlog vikenda na finalu NLB lige, očajnički pokušaj šutiranja preko celog terena nije ima srećan kraj za Oklahomu.
Lejkersi su u poslednjoj četvrtini imali sedam koševa prednosti,ali uspeli su sve da izgunbe kako bi na kraju ipak zahvaljujući spretnosti Gasola došli do prve pobede u gostima u ovoj seriji, ukupno četvrte. Španski je centar utakmicu završio s devet poena i 18 skokova, ali prvo ime branioca naslova je, uprkos promašaju u završnici, ponovno bio Brajant s 32 koša i sedam skokova. Kevin Durant je za Tunder ubacio 26 koševa, ali uz slab šut iz igre (5-23 za dva poena). Vestbruk je dodao 21 koš i devet asistencija.
Lejkersi će u polufinalu Zapadne konferencije igrati protiv ekipe Juta Džez. Tim iz Solt Lejke Sitija je pred svojim navijačima zaključila posao protiv Denvera (112-104) u utakmici punoj prekršaja. Karmelo Enthoni je u zadnjoj četvrtini doneo gostima izjednačenje (95-95), ali usledila je serija 11-0 domaćih košarkaša i svim je dvojbama bio kraj.
Karlos Bozer je s 22 koša i 20 skokova odigrao glavnu ulogu u pobedi Jute, a vredi sopmenuti i učinak „rookieja“ Vizlija Metjusa koji je ubacio 23 koša, a pritom je bio vrlo precizan s linije slobodnih bacanja (13-15). Uz Bozera, još su dvojica domaćih košarkaša ostvarila double-double učinak. Paul Milsap je postigao 21 poen i 11 skokova, a Deron Viliams 14 poena i deset asistencija. Čaunci Bilups je s 30 koševa i osam asistencija bio najbolji kod Nagetsa.
Atlanta je izborila sedmu utakmicu pred svojim navijačima nakon što je u petak uveče u Milvokiju svladala Backse s 83-69. Ključnu su prednost Hoksi napravili u trećoj četvrtini koju su rešili u svoju korist s 29-11 i došli do 15 poena prednosti uoči poslednje deonice. Domaći su uspeli da smanje na sedam razlike pet minuta pre kraja, ali više od toga nisu mogli.
Džamal Kraford s 24 i Džoe Džonson s 22 poena predvodili su Hokse, dok se kod Baksa najviše istaknuo Karlos Delfino s 20 koševa.
NBA doigravanja, petak, 1. krug:
Zapadna konferencija
Oklahoma Siti – L.A. Lejkers 94:95 (27:26, 20:27, 26:23, 21:19), Lejkersi su dobili seriju 4-2
(Duren 26p 6s, Vestbruk 21p 9as, Grin 16p, Krstić 11p 11s – Brajant 32p 7s, FIšer 11p, Braun 11p, Gasol 9p, 18s)
Juta – Denver 112:104 (32:23, 24:31, 27:26, 29:24), Juta je dobila seriju 4-2
(Metjus 23p, Buzer 22p 20s, Milsap 21p 11s, Vilijams 14p 10as – Bilaps 30p 8as, Grejem 21p 10s, Entoni 20p 12s 5as)
Istočna konferencija
Milvoki – Atlanta 69:83 (19:16, 15:15, 11:29, 24:23), Serija je izjednačena na 3-3
(Delfino 20p, Dženings 12p, Tomas 11p 9s – Kroford 24p, Džonson 22p, Horford 15p 15s)