LEVSKI PARTIZAN

Partizan pobedio Levski, incidenti i prazne tribine u Sofiji

Košarkaši Partizana stigli su do četvrte pobede u Jadranskoj ligi, pošto su večeras u Sofiji savladali Levski sa 98:66 u osmom kolu tog takmičenja. Crno-beli su u Sofiji odigrali možda i najbolji meč od početka sezone, vodili su gotovo od starta utakmice, da bi u drugom poluvremenu samo uvećavali prednost.
Meč u Univerzitetskoj dvorani u Sofiji obeležio je upad navijača domaće ekipe na teren u pauzi između prve i druge četvrtine nakon čega je utakmica prekinuta. Meč je nastavljen posle tridesetak minuta pošto je hala ispražnjena.
Partizan je do pobede vodio centarski dvojac – Nikola Milutinov je postigao 21, a Đorđe Gagić 20 poena. U domaćoj ekipi bolji od ostalih bio je Pavel Ivanov sa 20 poena.
Crno-beli su tako stigli do četvrte pobede u sezoni, uz isto toliko poraza, dok je bugarski klub upisao i sedmi poraz. U narednom, devetom kolu Jadranske lige Partizan dočekuje Cibonu, dok Levski gostuje Metalcu.

Povezana vest:  Dobra atmosfera na treningu Zvezde na Zlatiboru