a HAPOEL010Partizan izgubio od Hapoela i ostao bez druge faze Evrokupa

Košarkaši Partizana izgubili su danas na svom terenu od Hapoela iz Jerusalima sa 83:64 (15:14, 20:23, 27:16, 21:11), u osmom kolu Grupe E Evrokupa.
Partizan je izgubio šanse za plasman u narednu fazu tog takmičenja, pošto je zabeležio sedmi poraz i poslednji je na tabeli.
Nejfikasniji u domaćem timu bio je Milan Mačvan sa 26 poena, dok je 18 postigao Mihajlo Andrić. Hapoel je predvodio Džozef Džons sa 16.
Ekipe su u prvom poluvremenu bile prilično izjednačene, i konastatno su se smenjivale u vođstvu, a Hapoel je u trećoj deonici bio bolji i došao do osetnije prednosti.
Hapoel je serijom krajem treće četvrtine došao do plus 11, dok je u poslednjoj deonici imao i 20 poena prednosti.
U srpskom timu zaigrao je kapiten Dragan Milosavljević posle duge pauze zbog povrede kolena, a u timu je bio i Saša Pavlović, koji se vratio u klub pošto je otišao na kraju prošle sezone.
Partizan će u narednom kolu Evrokupa dočekati Krasni oktobar u sredu, 10. decembra.

Povezana vest:  Selektorka i košarkašice Srbije obišle štand Unicefa