igokea solnok

Igokea poražena kod kuće od Solnoka

Košarkaši Igokee izgubili su večeras u Laktašima od ekipe mađarskog Solnoka sa 71:66 (11:16, 13:15, 28:18, 19:17), u utakmici 16. kola regionalne Jadranske lige. Tim Željka Lukajića razočarao je navijače i pretrpeo 11. poraz ove sezone, dok su gosti osvojili vredne bodove postigavši sedmu pobedu.
Igokea je odlično počela utakmicu, na odmor otišla sa sedam poena viška (31:24) i činilo se da je na dobrom putu da ostvari uspeh.
Međutim, u nastavku je usledio veliki pad u igri domaćina, raspoloženi tim Solnoka to je iskoristio i u trećoj četvrtini postigao više koševa nego u prethodne dve (28), pa je do kraja diktirao tempo i potpuno zasluženo došao do uspeha.
Goste su do trijumfa predvodili Vojvoda sa 17 i Džons sa 16 poena, dok su u slaboj ekipi Igokee najefikasniji bili Dragović sa 14 i Jorović sa 12.
Ranije večeras Metalac je u Valjevu posle dramatične borbe nadigrao Krku iz Novog Mesta – 69:67 (23:18, 17:19, 7:14, 22:16).
Sutra se sastaju Partizan – Cedevita (17 sati), Olimpija – Crvena zvezda (19) i MZT Skoplje – Budućnost (21), a u ponedeljak Cibona – Mega Leks (20.30).
Utakmica između Levskog i Zadra je odložena.
Tabela: Crvena zvezda 15-0, Budućnost 12-3, Cedevita 11-4, Olimpija, Partizan i Cibona 8-7, Solnok i Metalac 7-9, Mega Leks i Zadar 7-8, Krka 6-10, Igokea 5-11, MZT 5-10, Levski 1-14.

Povezana vest:  Bogdanović junak Fenera, Alba slavi Milosavljevića