euroleague basketball logo

EVROLIGA, REZULTATI

Nesrećan poraz Zvezde, Laboral nadigrao Unikahu

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Atini od ekipe domaćeg Panatinaikosa sa 74:69, dok je Laboral Kuća u španskom derbiju nadigrao Unikahu (79:74), u preostalim utakmicama 7. kola Top 16 faze Evrolige.
Tim Dejana Radonjića propustio je veliku priliku da zabeleži drugu pobedu u E grupi, četiri minuta pre kraja imao je pet poena prednosti, ali je prokockao uspeh zbog pada koncentracije u uzbudljivoj završnici.
Panatinaikos je petom pobedom prišao korak bliže plasmanu u četvrtfinale.
Laboral je nakon velike i izjednačene borbe ipak osvojio važne bodove kod kuće, pa trećom pobedom s pravom računa na četvrtfinale, dok je Unikaha pretrpela šesest poraz.
Ranije danas CSKA je u Moskvi slavio protiv Armanija (97:75), uz još jednu sjajnu partiju Miloša Teodosića, dok je u turskom derbiju Fenerbahče kao gost pobedio Efes (77:71).
Na meču u Istanbulu Bogdan Bogdanović (Fenerbahče) je povredio zglob u drugoj četvrtini i nije se vraćao u igru.
Rezultati 7. kola:
E grupa:
Panatinaikos – Crvena zvezda 74:69 (26:6, 11:23, 15:22, 22:18)
Odigrano juče: Žalgiris – Real Madrid 71:88, Makabi – Alba 59:66, Barselona – Galatasaraj 82:70.
Tabela: Real Madrid 6-1, Panatinaikos i Makabi 5-2, Barselona 4-3, Alba 3-4, Galatasaraj i Žalgiris 2-5, Crvena zvezda 1-6.
F grupa:
CSKA Moskva – Armani Milano 97:75 (29:15, 25:23, 19:22, 24.15)
Efes – Fenerbahče 71:77 (11:13, 22:23, 20:18, 18:23)
Laboral Kuća – Unikaha 79:74 (27:21, 17:20, 21.17, 14.16)
Odigrano juče: Nižnji Novgorod – Olimpijakos 82:91.
Tabela: CSKA i Olimpijakos 6-1, Fenerbahče 5-2, Efes 4-3, Laboral 3-4, Nižnji Novgorod 2-5, Unikaha i Armani 1-6.
U utakmicama 8. kola Top 16 faze Evrolige, 26. i 27. februara, sastaju se Žalgiris – Galatasaraj, Real Madrid – Crvena zvezda, Makabi – Panatinaikos, Barselona – Alba (E grupa), Nižnji Novgorod – Armani, CSKA – Fenerbahče, Efes – Laboral i Olimpijakos – Unikaha (F).

Povezana vest:  Divac: košarkaši Partizana napravili čudo u Tel Avivu