ACA_TRIFUNOVIC_CZ_FMPSUPERLIGA SRBIJE

Trifunović zadovoljan

Posle utakmice između Borca i Crvene zvezde i pobede ekipe sa Malog Kalemegdana (84:61) prvi strateg crveno belih Aleksandar Trifunović bio je zadovoljan zbog pobede ali i zbog zalaganja svojih igrača tokom većeg dela utakmice.

Ova pobeda za crveno bele znači skok na četvrtu poziciju na tabeli kao šestu pobedu u Superligi Srbije.

Povezana vest:  Zvezda u polufinalu Evrokupa

-Značaj ove utakmice je da smo uspeli da prenesemo odnos prema igri. Uspostavili smo ritam dosta brzo i odredili način na koji se utakmice ovakvog tipa dobijaju. U prvom poluvremenu smo igrali dobru odbranu i ja sam više nego srećan što ta razlika nije bila veća jer bismo možda imali lošiji odnos u drugom poluvremenu. Dogovorili smo se da u nastavak uđemo kao da smo u minusu i to smo ostvarili. Odlična odbrana dala nam je mogućnost da do kraja izrotiramo veliki broj igrača. Nisam zadovoljan odnosom mlađih igrača u poslednjoj četvrtini. Ne mogu da kažem da nisu hteli ali jednostavno mislim da šansu koju dobijaju moraju da iskoriste na pravi način. Oni moraju svojom borbenošću i velikim zalaganjem u odbrani da opravdaju pruženu šansu – rekao je Trifunović.