EuroBasket 2015 logo

Francuska preko Turske do četvrtfinala EP

Košarkaška reprezentacija Francuske plasirala se večeras u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je u Lilu u osmini finala savladala Tursku sa 76:53 (17:18, ;19:8, ;23:14, ;17:13).
Francusku je do trijumfa predvodio Nando De Kolo sa 15 poena, dok su Žofri Lovernj i Evan Furnije dodali po 12.
U selekciji Turske istakao se Ersan Ilijasova sa „dabl-dabl“ učinkom od 14 poena i 10 skokova.
Turska je dobro počela utakmicu i na prvi veliki odmor otišla s prednošću, ali je Francuska u drugoj četvrtini zaigrala čvršće u odbrani i znatno organizovanije u napadu, pa je stigla do preokreta.
Francuzi su u nastavku susreta sve više gradili prednost i na kraju došli do ubedljivog trijumfa.
Domaćin završinice Evropskog prvenstva, Francuska, će se u četvrtfinalu u utorak sastati sa Letonijom, koja je ranije danas sa 73:66 pobedila Sloveniju.
Takođe, plasman u četvrtfinale Evrobasketa izborili su Grčka i Španija. Grčka je sa 75:54 pobedila Belgiju, dok su Španci sa 80:66 savladali Poljsku.

Povezana vest:  Partizan bez Vujoševića protiv Krke juri novu pobedu