basketball clipart

Unikaha pobedila CSKA u Moskvi

Košarkaši Unikahe pobedili su večeras u gostima u Moskvi domaći CSKA sa 86:78 (17:20, 25:23, 19:22, 25:13), u utakmici petog kola Grupe D Evrolige.
Unikahau je do trijumfa predvodio Edvin Džekson sa 24 poena, dok je Mindaugas Kuzminskas dodao 22. Srpski reprezentativac Stefan Marković je za 22 minuta na parketu postigao 10 poena, zabeležio dva skoka i sedam asistencija, dok je Nemanja Nedović proveo četiri minuta manje na parketu, a postigao je upola manje poena i upisao šest asistencija.
U ekipi CSKA istakao se Kori Higins sa 17 poena, a Nando de Kolo postigao je 14. Kapiten reprezentacije Srbije Miloš Teodosić postigao je 10 poena, a imao je i sedam asistencija.
Unikaha je ovim trijumfom praktično obezbedila plasman u TOP 16 fazu Evrolige, pošto sada ima pet pobeda i zauzima prvo mesto, dok je CSKA zabeležio prvi poraz, i sada je na drugom mestu.