nba novi logo

NBA VESTI

Nova pobeda Golden Stejta, Jokić postigao četiri poena u porazu Denvera

Košarkaši Golden Stejta pobedili su noćas na gostujućem terenu Indijanu sa 131:123, ostvarili 23. uzastopnu pobedu i ostali jedina neporažena ekipa ove sezone u NBA ligi. Aktuelni šampion je tako ostvario 27. uzastopnu pobedu, računajući i prošlu sezonu i sada zajedno sa Majamijem ima drugi najduži niz pobeda u ligi. Majamiju je to pošlo za rukom u sezoni 2012-2013.
Voriorse su do pobede predvodili Klej Tompson sa 39 poena, od kojih je 29 postigao u prvom poluvremenu i Stefen Kari sa 29 poena, sedam skokova i 10 asistencija. Endru Bogut dodao je 14 poena i 10 skokova, a Brendon Raš 13 poena.
Indijana je u prvoj četvrtini primila 44 poena i izjednačila negativni klupski rekord. Najefikasniji u ekipi Pejsersa bio je Pol Džordž sa 33 poena, osam skokova i šest asistencija, a Si Džej Majls postigao je 24.
Košarkaši Orlanda pobedili su na gostujućem terenu Denver sa 85:74 i prekinuli niz od pet poraza u međusobnim duelima. Najefikasniji u ekipi Orlanda bio je Nikola Vučević sa 18 poena i 13 skokova, 18 je dodao i Elfrid Pejton, a Tobajas Haris postigao je 17.
Orlando je u 677. uzastopnoj utakmici postigao makar jednu „trojku“ a taj niz traje od 2007. godine. Vil Barton bio je najefikasniji u timu iz Denvera sa 23 poena, a Danilo Galinari postigao je 13. Srpski košarkaš Nikola Jokić igrao je 17 minuta i postigao je četiri poena, uz četiri skoka i asistenciju.
Klivlend je na svom terenu pobedio Portland sa 105:100 i prekinuo niz od tri poraza. Kavalirse, koji su uspeli da nadoknade zaostatak od 18 poena iz prvog poluvremena, je do pobede predvodio Lebron Džejms sa 33 poena i 10 skokova. Kevin Lav postigao je 18 poena, a Metju Delavedova 17 poena.
U ekipi Portlanda najbolji je bio Demjan Lilard sa 33 poena, šest skokova i šest asistencija, a Si Džej Mekolum dodao je 24 poena i pet asistencija.
Košarkaši Oklahome pobedili su na gostovanju Memfis sa 125:88i ostvarili drugu uzastopnu pobedu. Tander je do pobede predvodio Kevin Durent sa 32 poena i 10 skokova, a dobru partiju prikazali su Rasel Vestbruk, sa 13 poena i 16 asistencija i Serž Ibaka sa 17 poena.
Mario Čalmers bio je najefikasniji u ekipi iz Memfisa sa 19 poena. U ostalim utakmicama Bruklin je na domaćem terenu pobedio Hjuston sa 110:105, a Sakramento je pobedio Jutu sa 114:106 i prekinuo niz od tri poraza.

Povezana vest:  Vraneš potpisao ugovor sa Uniksom iz Kazanja