Metalac Farmakom - Krka

Metalac pobedio Krku u Valjevu

Košarkaši Metalaca pobedili su večeras u Valjevu Krku sa 83:77 (23:20, 15:18, 28:12, 17:27) u utakmici 19. kola regionalne Jadranske lige.
Metalac je do treće pobede na poslednje četiri utakmice predvodio Dušan Kutlešić sa 18 poena, osam skokova, četiri ukradene lopte i tri asistencije, dok je Đorđe Majstorović postigao 16, a Nikola Jevtović dodao je jedan manje.
U ekipi Krke, koja je upisala treći uzastopni poraz u regionalnom takmičenju, istakao se Stefan Sinovec sa 14 poena i sedam skokova, dok je Jure Lalić dodao 12.
Prvo poluvreme utakmice u Valjevu donelo je izjednačenu igru, pa tako nijedna ekipa nije uspela da dođe do osetnije prednosti.
Ipak, u nastavku susreta ekipe su igrale u serijama. Metalac je serijom od 10:0 na početku treće deonice stigao do dvocifrene prednosti, koja je potom postepeno povećavana do maksimalnih „plus 17“ – 62:45.
Krka je sredinom poslednje deonice smanjila na 68:72, ali ekipa iz Novog Mesta nije uspela nešto više da učini.
Metalacu je ovo bila sedma osma pobeda uz 11 poraza, a isti učinak ima i Krka.

Povezana vest:  REGIONALNA NLB LIGA, Rezultati trećeg kola Jadranske lige i tabela