nba_novi_logoNBA VESTI

Odluka o prvaku u sedmoj utakmici (LA – BSE 3:3)

Los Anđeles Lakersi dobili su na svom terenu Boston Seltikse sa 89:67 u šestoj utakmici velikog finala NBA lige. Rezultat u seriji tako je izjednačen na 3:3 pa će odluka o prvaku pasti u sedmoj utakmici koja se igra u četvrtak, takođe u Los Anđelesu. Lejkersi su dominirali sinoćnom utakmicom i njihova pobeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje.

Povezana vest:  Alimpijević: Bio nam je potreban ovakav šamar

Već na kraju prve četvrtine bilo je plus 10 za ekipu Fila Džeksona (28:18), a prednost je rasla i u nastavku utakmice do maksimalnih 26 koševa viška na početku četvrtog perioda igre (80:54).

Utakmica je završila konačnim rezultatom 89:67, a poslednja četvrtina bila je rezervisana za igrače koji su do sada imali minimalnu minutažu. Zanimljivo je da su oba trenera koristila usluge svih 12 košarkaša, što i nije čest slučaj u NBA ligi. Seltiksima je učinak od 67 koševa drugi najlošiji učinak jedne ekipe u NBA finalu. Lejkerse su uobičajeno predvodili Kobi Brajant (26 poena, 11 skokova) i Pau Gasol (17 poena, 13 skokova).

Povezana vest:  2022 ALL-STAR: Izabrane rezerve glasovima glavnih trenera NBA timova

Kod gostiju Raj Alen ubacio je 19 poena, Paul Pirse dodao je 13, a Kevin Garnet 12 poena.