Košarkaši Detroita u nastavku NBA lige pobedili su u noći subota na nedelju na gostovanju Denver, Nikole Jokića, 106:95, a minute ponovo nije dobio Boban Marjanović.

Trener Pistonsa Sten van Gandi ni treći meč u nizu nije pružio priliku Marjanoviću, dok je Jokić za 20 minuta upisao šest poena i tri skoka.

Tobijas Heris sa 19 i Markif Moris sa 17 bili su najefikasniji u pobedničkom sastavu, dok se kod Nagetsa istakao Emanuel Mudiaj sa 19 poena.

Povezana vest:  Kragujevčani odneli bodove iz Novog Mesta

Los Anđeles Klipersi nastavljaju da nižu trijumfe i posle duela sa Minesotom 119:105, pa uz nove odlične partije vodećeg tandema Kris Pol – Blejk Grifin sada imaju skor 9-1.

Grifin je ostvario dabl-dabl sa 20 koševa i 11 skokova, a do istog je malo nedostajalo Polu – 19 poena i osam asistencija.

Kod Minesote solidan je bio Nemanja Bjelica sa osam poena i četiri asistencije za 18 minuta.

Povezana vest:  SUPERLIGA SRBIJE, Hemofarm savladao Partizan

Sinoćne utakmice obeležio je Džejms Harden sa tripl-dabl učinkom (25 poena, 13 asistencija i 11 skokova), ali ni to nije bilo dovoljno da njegov Hjuston izbegne poraz od San Antonija na svom parketu 106:101.