barselona_montepaski

EVROLIGA

PAO izgubio u Atini od CSKA, Barseloni pripao derbi Grupe D

Aktuelni šampion košarkaške Evrolige Panatinaikos izgubio je večeras u Atini od moskovskog CSKA posle produžetka sa 78:76, u utakmici 4. kola Grupe B. U derbi meču Grupe D Barselona je kao domaćin ubedljivo pobedila Sijenu sa 92:75. Španci su tako nastavili maksimalan učinak ove sezone u Evroligi, dok je Sijena doživela prvi poraz posle tri pobede.

Povezana vest:  Đikić potpisuje novi dvogodišnji ugovor sa Partizanom

Pobedničku ekipu predvodio je bek Čak Edison sa 22 poena i šest skokova, dok je Bo Mekejleb postigao 20 poena za Sijenu.

Rezultat utakmice Panatinaiokos – CSKA posle 40 minuta bio je 71:71, a gosti iz Moskve slavili su u dodatnih pet minuta sa 7:5. Grcima je ovo bio prvi poraz, dok CSKA nema nijedan izgubljen meč ove sezone u najjačem klupskom takmičenju.

Povezana vest:  NLB LIGA, Rezultati utakmica osmog kola i tabela

U Grupi A Nansi je na svom terenu slavio protiv vodeće Kahe Laboral sa 90:85.