Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Skoplju ekipu MZT-a sa 93:73 (21:16, 22:19, 30:15, 20:23) u utakmici 14. kola Jadranske lige.

Crveno-bele je do 14. pobede u regionalnom takmičenju vodili Nemanja Dangubić sa 16 poena, Milko Bjelica i Nejt Volters su postigli po 12, a Stefan Jović poen manje.

U redovima MZT-a, koji je upisao deseti poraz, najbolji je bio Džoš Skot sa 21 poenom. Njega je najbolje Jure Lalić sa 15 poena, dok je Šarlon Klof utakmicu završio sa 12 postignutih poena.

Povezana vest:  ABA LIGA, Ubedljiva pobeda Metalca nad Levskim

Izabranici Dejana Radonjića su u finišu prve četvrtine preuzeli kontrolu nad utakmicom, da bi sigurnom igrom u drugih deset minuta samo povećavali razliku.

Konačnu tačku na meč u Skoplju Zvezda je stavila serijom 19:2 u trećoj deonici. Prednost beogradske ekipe u 30. minutu meča iznostila je 25 poena, pa je šampion Jadranske lige u poslednjoj četvrtini bez ikakvih problema sačuvao prednost.