lopta_u_kosuEP MLADI

Druga pobeda mladih košarkašica

U drugom kolu C grupe prvenstva Evrope, mlada ženska košarkaška reprezentacije Srbije pobedila je u Valimijeri u Letoniji selekciju Italije rezultatom 80:60 (15:24, 20:16, 20:7, 25:13) i plasirala se u drugu fazu takmičenja.

Juče je u prvom kolu Srbija savladala Nemačku, a sutra će u poslednjem meču prve faze takmičenja igrati protiv Španije.

Povezana vest:  Vujošević ponovo kažnjen zbog skidanja sakoa

Izabranice Dragomira Bukvića veoma loše su počele utakmicu protiv Italije i posle par minuta naš tim je gubio 12:0, a potom i 16:2. U drugoj četvrtini uspostavljena je ravnoteža na terenu, a preokret je usledio posle poluvremena.

Zahvaljujući veoma dobroj igri Sanje Orozović, reprezentacija Srbije je u 23. minutu prvi put povela (42:40). Do kraja utakmice na terenu je postojao samo jedan tim i mlade kosarkašice Srbije su iz minuta u minut povećavale prednost.