lopta_u_kosuEP DO 18 GODINA

Orlići pobedili Hrvate

Srbija – Hrvatska 65:57

Muška juniorska reprezentacija pobedom je startovala na Evropskom prvenstvu u Viljnusu. Izabranici Vlade Jovanovića su u prvom kolu savladali vršnjake iz Hrvatske (65:57), naredni protivnik je Grčka (petak 15,45).

Posle startnog vođstva Hrvata 6:2, sevnula je serija našeg tima od 15:2 kojom smo pobegli na 17:8 i praktično trasirali sebi put do pobede. Iako se u tim trenucima igrao tek prvi period, naši momci su sigurno držali konce igre u svojim rukama, dozvolivši rivalu da tek u par navrata pripreti.

Povezana vest:  Zvezda pobedom nad Olimpijom iz Milana završila 2017. godinu

Još da su „orlići“ bili malo precizniji, posebno sa linije za slobodna bacanja gde su promašili čak 14 penala (22-8) ili van linije 6,25 – promašili su 16 trojki (21-5) ne bi bilo razloga da strepe za pobedu. Ali, u svakom slučaju, Jovanovićevi izabranici su bili sigruni i slavili su vrlo važnu pobedu na otvaranju takmičenja.

Vlada Jovanović, selektor naših juniora posle utakmice je rekao:

-Utakmica je bila jako teška, kao i svaka na početku. Dobro smo počeli. U prvih 10 minuta smo igrali dobro, ali smo posle ušli u rezultatsku krizu jer smo loše napadali zonu. Vratili smo se dobrom odbranom na početku drugog poluvremena. Imali smo prilika da ranije prelomimo, ali nismo. Ipak, u važnom trenutku smo pogodili trojku i ušli u mirniju završnicu.

Povezana vest:  NBA VESTI, Lockout u NBA ligi stupio na snagu

Sledeći rival našeg tima je Grčka:

-Igrali smo sa Grcima u pripremnom periodu, dva puta smo ih dobili. Ali, to sada ništa ne znači. Ovo je sasvim nova priča. Izaći ćemo na teren kao da se igra finale.

Srbija – Hrvatska 65:57 (22:16, 12:16, 15:13, 16:12)

Srbija: Petković 5, Vujošević (4 sk, 5 as), Lambić 1, Nastić 3 (5 sk), Bogdanović 12, Igrutinović 7 (4 sk, 4 as), Luković, Gujaničić 9 (9 sk), Đumić 10 (4 sk), Drenovac 10, Silađi 8 (4 sk9, Bešović.

Povezana vest:  Janis Adetokumbo na radovima grčkog umetnika Karisa Cevisa u okviru NBA serije kreatora u Evropi

Hrvatska: Zadravec 9, Rogić 7, Katić 6, Barać 15, Percan 2, Kucan 2, Kukoč 4, Ramljak 5, Šarić 2, Sengo, Najev 5, Matić.