lopta_u_kosuEP MLADI

Orlići pobedili Tursku

Turska – Srbija 49:63

Muška juniorska reprezentacija pobedom je startovala u drugoj rundi takmičenja na Evropskom prvenstvu u Litvaniji. Izabranici Vlade Jovanovića lako i ubeljivo su savladali vršnjake iz Turske (49:63). Naredni rival, utorak 20,15 časova, je Rusija.

Naši momci su pitanje pobednika praktično rešili već u drugom periodu. Posle izjednačenih 10 minuta igre, posle kojih je na semaforu stajalo 13:15, Jovanovićevi učenici su dodali gas. Linije odbrane našeg tima bile su neprobojne, a put do protivničkog koša otvoren.

Povezana vest:  Rakočević: Zvezda ima najjači tim u poslednjih 10 godina

Sevnula je serija 10:0 kojom smo tri minuta pre odlaska na veliki odmor rivalu pobegli na dvocifreno odstojanje (30:18). Da bi već posle dva ipo minuta igre u nastavku naša reprezentacija prednost povećala na 21 poen (42:21). Tu je bio kraj. Osvojeni suficit naš momci rutinski su do kraja sačuvali.

Vlada Jovanović, selektor našeg tima, posle pobede nad Turcima je rekao:

-Jako teška utakmica, protiv dobrog protivnika. Turska je izrazito šuterska ekipa, sa samo jednom „peticom“, svi igrači u postavi su dobri šuteri za tri poena. Možemo da budemo zadovoljni, posebno igrom u odbrani, gde smo čitavu utakmicu dobro kontrolisali. Desio se manji pad samo u poslednjoj četvrtini, kada se rezultat spustio na 11 razlike. Dobro smo zatvorili reket, iz dobre odbrane razvijali kontranapde i na taj način uvećavali prednost. Samo u prvom poluvremenu smo 16 poena postigli iz kontri.

Povezana vest:  NBA VESTI, Poraz Majamija I Lejkersa, Detroit slavio posle produžetka

Turska – Srbija 49:63 (13:15, 8:20, 14:17, 14:11)

Turska: Bajgal 4, Eroglu 10, Gejik 6, Dokujan 4, Edge 2, Korkmaz 11, Vardal 2, Azen, Kalbal 2, Senli, Tekin 8, Jilizli.

Srbija: Petković 6 (9 sk, 4 as), Vujošević 4, Lambić 9 (6 sk), Nastić 2, Bogdanović 5 (5 sk), Igrutinović 3, Luković, Gujaničić 4, Đumić 1, Drenovac 8, Silađi 11 (10 sk), Bešović 10 (10 sk).