duda_ivkovic_i_klupaAKROPOLIS KUP

Srbija pobedila Sloveniju u završnici utakmice

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Atini Sloveniju sa 82:81 (21:27, 17:24, 23:14, 21:16), u utakmici prvog kola Akropolis kupa. Najefikasniji u timu Srbije bio je Novica Veličković sa 21 poenom. On je pet sekundi pre kraja doneo pobedu svom timu poenima sa linije za slobodna bacanja. Kapiten Nenad Krstić ubacio je 17 poena uz sedam skokova, a Milenko Tepić i Miloš Teodosić dodali su po 11 poena. Najbolji u timu Slovenije bio je Goran Dragič sa 27 poena. U sastavu Srbije nisu bili Ivan Paunić i Duško Savanović.

Povezana vest:  REGIONALNA LIGA, Partizan ponovo protiv Makabija, Zvezda dočekuje Zlatorog

Reprezentacija Srbije je tako ostvarila osmu uzastopnu pobedu na pripremama, tokom kojih je osvojila turnire u Istanbulu i Mariboru.  Selekcija Srbije je pre dva dana na turniru u Mariboru bila ubedljivija protiv Slovenije, kada je u poslednjoj utakmici pobedila sa 82:73.

Izabranici Dušana Ivkovića će sutra u drugom kolu od 18 sati igrati protiv Kanade, dok će se u četvrtak sastati sa domaćinom turnira Grčkom.

Povezana vest:  EP ZA ŽENE 2013, Košarkašice Srbije u polufinalu prvenstva Evrope