lopta_u_kosuEP KADETKINJE

Pala Turska, večeras Hrvatska

Turska – Srbija 49:54

Ženska kadetska reprezentacija plasirala u polufinale Evropskog prvenstva u Grčkoj. Izabranice Zorana Kovačića su u četvrtfinalu savladale Tursku sa 54:49. Protivnik našem timu u polufinalu (subota u 20 časova) biće selekcije Hrvatske sa kojom smo već igrali u takmičenju po grupama i doživeli poraz.

Turska je bolje počela i tokom prvog poluvremena uglavnom demonstrirala zašto je do četvrtfinala došla neporažena. Već u 16. minutu naš tim je bio u dvocifrenom zaostatku (16:26). Na istoj udaljenosti dočekao veliki odmor.

Povezana vest:  Vujošević: Učinićemo sve da nastavimo sa pobedama

Ali, posle odmora je na parket dvorane u Kozaniju istrčala neka bolja Srbija. Naše devojke su od minus devet u 21. minutu (21:30), napravile seriju 14:2 i pred kraj trećeg perioda sasvim preokrenule rezultat (35:32).

Usledila je rezultatska klackalica koju je na našu stranu konačno prebacila Nataša Kovačević koja je 21 sekundu pre kraja ubacila trojku za 52:49. Potom je Aleksandra Stanačev Turkinjama ukrala loptu, a onda otišla na liniju penala. Manirom iskusne košarkašice mlada Vojvođanka je ubacila oba penala za konačnih 54:49 i veliku pobedu Srbije.