jan_veseli_zakucavanje_2_makabiPRIPREME PARTIZANA

Dobra partija u Rogaškoj

Učesnici prošlogodišnjeg Fajnal fora u Parizu, šampionaska ekipa Partizana odigrali su i četvrtu utakmicu u pripremnom periodu. U duelu sa ekipom Rogaške Slatine i pobedili su sa 91:71 (31:12, 27:28, 16:11, 17:20).

Tim Vlade Jovanovića je već na početku utakmice pokazao čvrstinu, postigao 31 poen u prvoj četvrtini. Domaćin je u nastavku bio agresivniji u napadu, dok su crno beli ostali u istom ritmu. Košarkaši Partizana mt:s su održavali rezultatsku prednost i sigurno su utakmicu priveli kraju pobedili sa 91:71 (31:12, 27:28, 16:11, 17:20).

Povezana vest:  NIS domaćin „Kobajagi evropskog prvenstva 2015" u košarci za decu

Najefikasniji u redovima šampiona bio je Australijanac Javai sa 18 poena, pratili su ga Veseli sa 15 i Katić. Na drugoj strani ekipu su predvodili Spešić sa 15 i Plavčak sa 12 poena. U nedelju naši košarkaši u Novom Mestu igraju poslednju utakmicu turneje u Sloveniji protiv slovenačkog šampiona Krke koju predvodi Aleksandar Džikić.

Rogaška Slatina – Partizan 71:91 (12:31, 28:27, 11:16, 20:17)

Povezana vest:  Marina Maljković i naredne sezone predvodi Lion

Rogaška Slatina: Ložek 2, Kos, Jotić 8, Komerički, Tomić 3, Ambrož 5, Spešić 15, Šućur, Polaizer 9, Plavčak 12, Pešić 5, Petrovič 2, Kidrič, Smajlović, Pungarsnik.

Partizan mt:s: Popović 5, Jaramaz 10, Kecman 5, Milosavljević 5, Lučić 7, Katić 13, Jawai 18, Lešić 6, Mitrović 2, Božić 3, Veseli 15, Đekić 2.

Povezana vest:  NBA VESTI, Golden Stejt savladao Dalas, Bruklin bolji od Šarlota