nba_novi_logoNBA PREDSEZONA

Juta i Memfis ostali savršeni

U petak uveče su odigrane poslednje utakmice NBA predsezone, i nakon tri dana pauze sledi početak novog osnovnog ciklusa u najjačoj košarkaškoj ligi sveta. Predsezonski deo su savršeno odradile tri ekipe, Juta, Memfis i Orlando. Niko od njih nije upisao ni jedan poraz, sa tim da je Juta dobila svih osam utakmica, a Memphis i Orlando po sedam.

Povezana vest:  Đurović: Blaga prednost na strani Zvezde

Juta je u petak pobedila Sakramento 82:71, dok je Memfis na gostovanju savladao Detroit 106:103.

Aktuelni prvaci, igrači Los Anđeles Lejkersa, imali su pet minuta žešće pripreme za novu sezonu budući da su morali igrati produžetak protiv Golden Stejta, nakon kojeg su slavili 105:102. Prvu pripremnu utakmicu je kvalitetno odigrao Kobi Brajant, postigao je 22 poena uz sedam asistencija.

Povezana vest:  NBA VESTI, Nova pobeda Majamija, novi poraz Dalasa

Denverova napadačka oluja poharala je Arizonu, a Nagetsi su pobedili Feniks sa čak 144-106. Neverovatno zvuči podatak da je Denver u drugoj četvrtini postigao 49 poena. Igrači Denvera su imali sjajan šut od 64 posto (50 od 78), dok su za tri poena gađali sa 50 procentnom preciznošću (12 od 24).

Domaćinu ovakav rezultat može biti još negativniji ako se zna da za goste nije igrala kompletna najjača petorka (Bilups, Entoni, Harington, Nene i Martin).

Povezana vest:  KOŠARKAŠKA LIGA SRBIJE, Nove pobede FMP-a i Mega Vizure