Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od ekipe Monaka sa 75:91 (29:29, 16:15, 17:32, 13:15), u utakmici sedmog kola Grupe A Evrokupa.

Zvezda je upisala treći poraz u Evrokupu i trenutno je druga na tabeli, dok je Monako nakon pete pobede lider Grupe A.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Bili Beron sa 14 poena, Džo Regland je postigao 12, dok je Ognjen Dobrić ubacio devet.

Povezana vest:  Džikić: Prilika da pokažemo da smo naučili lekciju

Monako je do pobede vodio Derek Nidam sa 21 poenom, a najbolje ga je pratio Elmedin Kikanović dodao 17.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, ključna za ovu utakmicu bila je treća četvrtina koja je i odlučila pobednika. Monako je ubacio Zvezdu u svoj ritam, crveno-beli se nikako nisu snalazili, pa je gostujuća ekipa na dva minuta pre kraja te deonice otišla na velikih plus 20 – 54:74.

Ekipa Milana Tomića do kraja meča nije uspela da se vrati u meč i na kraju je pretrpela i drugi uzastopni poraz, a treći u poslednje četiri utakmice u Evrokupu.

Zvezda u narednom kolu gostuje Andori, dok Monako dočekuje Ulm.