dirk_novicki_dalasNBA LIGA

Drugi poraz San Antonija, treći LA Lejkersa

Tekskaški derbi je bio koban za San Antonio, pa su tako Spursi nakon njega upisali tek drugi poraz ove sezone i prvi posle dvanaest pobeda u nizu. Zadnjih sezona je Dalas imao mnogo više uspeha u susretima protiv San Antonija, a zagorčao je život Popovićevoj ekipi u petak uveče pobedivši je u njihovoj dvorani 103-94. Serija 14-2 u samoj završnici utekmice presudila je u korist Dalasa. Nestao je ovime savršeni San Antonio u novembru, koji u tom mesecu do petka nije izgubio ni jednu utakmicu.

Odličan je opet za Dalas bio Dirk Novitcki sa 26 poena, osam skokova i pet asistencija, dok domaćinu nije pomogao ni ponovo raspoloženi Manu Đinobili koji je ubacio 31 poen. Treći poraz u sezoni su, pak, upisali košarkaši Lejkersa. Gostovali su kod Jute i Salt Lake City napustili uz poraz 102-96. Uprkos tome što su Lejkersi dobili prvu četvrtinu sa čak 33-17, do kraja se dogodio preokret. Još do poluvremena je Juta smanjila na 50-46, a u nastavku okrenula utakmicu na svoju stranu.

Osim standardno odličnog Derona Vilijams (29 poena i 12 asistencija), plus na stranu Jute je možda doneo i statistički podatak o skokovima. Juta je do ove utakmice bila tek 25. ekipa u ligi po broju skokova, ali su duel protiv Gasola, Odoma i ostalih dobili sa 42-38. Majami je pobedio najslabiju ekipu Istočne konferencije, Filadelfiju. Završilo se 99-90, ali Majamiju je valjda bilo jedino bitno da prekinu ružan niz od tri poraza. Kombinovano su Vejd i Džejms ostvarili 43 poena, 14 skokova i 14 asistencija.

Povezana vest:  Kadeti Srbije pobedili Ukrajince u meču za plasman

Karmelo Antoni je odlučio pobednika na utakmici Denvera i Čikaga. Iako je veliki deo meča Denver imao i više od deset poena prednosti, na kraju su morali da čupaju pobedu. Doneo ju je popularni Melo šutem sa zvukom sirene za 98-97. Pojedinačno najbolji domet večeri je ostvario Rasell Vestbruk, igrač Oklahoma Sitija. Njegova je ekipa posle produžetka pobedila kod Indijane 110-106, a Vestbruk je ubacio 43 poena, uz osam skokova i asistencija. Recimo i da je Feniks u prvoj četvrtini Klipersima ubacio 42 poena, ali su na kraju pobedili s ne baš ubedljivih 116-108. Ovog leta su košarkaši Nju Jork Kiksa najveće pojačanje dobili u Amareu Stoudemajereu, atletskom krilnom-centru, koji je dotad igrao za Feniks.

Ove je sezone Nju Jork krenuo solidno u sezonu, imaju odnos 8-8 i nalaze se na šestom mestu Istočne konferencije, s tim da je Stoudemajere apsolutni vođa ekipe Pogotovo kada se gleda napadački učinak.

Trenutno je Stoudemajere 11. strelac kompletne NBA lige s prosekom od 22.6 poena po utakmici. Po skokovima je 26. u ligi s prosekom od 8.1 uhvaćenom loptom po utakmici. Ali, odbrana je njegova Ahilova peta, što i sam zna i potvrđuje.

-Nije laž kada kažete da nemam pojma o odbrani. I nemam, nikada nisam naučio da igram odbranu na pravi način. Nisam znao da je igram u srednjoj školi, ne znam je ni sada u NBA ligi – rekao je Amare i dodao: – Ipak, dok sam u Feniksu igrao pod trenerom Alvinom Gentrijem, nešto sam naučio u tom pogledu. Ono malo što znam o odbrani zasluge su tog čoveka.

NBA liga, petak:

Orlando – Cleveland 111-100 (Wallace 21p, 14s, 4a, Diaw 20p, 10s / Budinger 19p, 8s, 4a)

Charlotte – Houston 99-89 (Howard 23p, 11s, Nelson 20p, 6a / Williams 20p, 4s, 8a)