Partizan na trećem mestu u grupi za Top 16 fazu

Olympiacos – Partizan 81:60 (20:15, 16:18, 27:16, 18:11)

lawrence_roberts_par_kosPartizan u Top 16 fazu Evrolige ulazi sa pozicije 3, nakon izgubljene utakmice u Pireju. Olimpijakos je sve rešio u trećoj deonici kada je velikoj seriji obezbedio prvu dvocifrenu prednost koju je održao do samog kraja, 81:60 (20:15, 16:18, 27:16, 18:11).

Nakon sigurnog početka crno-belih, nastupio je period promašaja i izgubljenih lopti na obe strane. Čvrstu odbranu su postavila oba tima, što je ubrzo rezultiralo i prvom nesportskom greškom u korist Partizana 4:3. U nastavku je viđeno nekoliko vezanih lakih poena na obe strane, igralo se koš za koš 11:10. Uz dosta promašenih šuteva van linije 6, 25 na obe strane, Partizan je došao do prve trojke i ponovo poveo 13:15. Od tog trenutka Olimpijakos je napravio seriju od 7:0 za konačnih 20:15 u prvoj deonici.

Povezana vest:  JADRANSKA LIGA, Zvezda nadigrala Partizan posle produžetaka

Početkom drugog perioda igre crno-beli su prekinuli seriju domaćina, i boljom odbranom, kao i novom trojkom smanjili su prednost ekipe iz Pireja 26:23. Brza igra oba tima rezultirala je atraktivnijom igrom uz dosta kontranapada, domaćini su se u tim trenucima bolje snalazili za 33:27. U samoj završnici druge četvrtine crno-beli su se odlično organizovali i materijalizovali su dobru odbranu i tako na poluvremenu bili u minusu samo tri poena 36:33.

Povezana vest:  Svetislav Pešić otvorio obnovljeni košarkaški teren u Pirotu

Nastavili su košarkaši Partizana sa dobrom igrom i uskoro prešli u vođstvo 42:45. Tada Olimpijakos dodaje gas i u odbrani i u napadu, pa u velikoj seriji (18:2) ponovo dolazi do rezultata 60:47, a to je ujedno bilo i prvo dvocifreno vođstvo crveno-belih. A kao jasan završetak ovog kvartala, došla je i trojka u poslednjoj sekundi za tim iz Pireja za veliku prednost od 63:47.

Poslednja deonica je nastavljena u istom ritmu, domaći tim je održavao stečenu prednost iz prethodne četvrtine, koju je do kraja utakmice polako i uvećavao. Nekoliko minuta pre kraja tim iz Pireja je vodio 76:55, a tu rezultatsku prednost je sačuvao i do samog kraja. Olimpijakos je tako zabeležio novu pobedu i potvrdio prvo mesto na tabeli, dok je Partizan i sa ovim porazom siguran u prolazu u Top 16 fazu i to sa pozicije tri, iza španske Unikahe. Konačan rezultat na utakmici u dvorani „Mira i prijateljstva“ je bio 81:60.

Povezana vest:  EP LITVANIJA 2011, Poljaci propustili svoju šansu protiv Velike Britanije

Olympiacos: Penn 3, Childress 10, Vujčić 6, Bourousis 12, Halperin 14, Kleiza 16, Mavrokefalides 3, Vasilopoulos, Glyniadakis, Papanikolaou, Beverly 9, Teodosić 8.

Partizan: Roberts 14, McCalebb 14, Kecman 6, Milošević 1, Rašić, Lučić, Bešović, Mitrović 3, Božić 3, Vesely 11, Đekić 2, Vraneš 6.