Srpski košarkaš Nikola Jokić sa tripl-dablom doprineo je pobedi Denvera nad Minesotom 109:100 u utakmici NBA lige.

Jokić je za 33 minuta u Pepsi centru ubacio 22 poena (10/16), po 10 skokova i asistencija, kompletirajući 33. tripl-dabl u karijeri.

Takvim poduhvatom izjednačio se na 10. mestu večne liste u NBA, zajedno sa Bobom Kouzijem, gledajući samo dvocifrene brojke u tri statističke kolone.

Povezana vest:  Dajana Butulija se oprostila od reprezentacije

Sjajan je bio i Džamal Marej sa 28 pogodaka, ostali su bili daleko ispod, a kod Minesote Endrju Vigins je dao 19.

Sakramento je, bez Bogdana Bogdanovića, izgubio od Indijane 119:105.

Bjelica je kao starter za Kingse igrao 31 minut, postigao je 13 poena (5/15), uz pet skokova i tri asistencije.

Pejserse je vodio Ti-Džej Voren sa 23 poena, pratili su ga Majls Tarner sa 17 i Domantas Sabonis sa 15, dok je kod gostiju najbolji bio Rašon Holms sa 20.

Povezana vest:  EI 2015, Srbija protiv Belorusije u polufinalu EP

Dalas je ponovo bez Luke Dončića, a uz samo četiri minuta Bobana Marjanovića (uhvatio jednu loptu), kao gost savladao Filadelfiju 117:98, dok Marka Gudurića ponovo nije bilo u sastavu Memfisa u porazu od Klivlenda 114:107.