partizan_zalgiris_5EVROLIGA

Žalgiris izgubio od Himkija, Partizan drugi ili četvrti

Košarkaši Žalgirisa izgubili su večeras u Moskvi od Himkija sa 89:93 u poslednjem, 10. kolu Evrolige, što beogradskom Partizanu daje mogućnost da pobedom na gostovanju kod Kahe Laboral stigne do drugog mesta na tabeli Grupe A.

Litvanci su peti poraz u sezoni doživelli posle produžetka, uprkos vođstvu od 75:66 dva minuta pre kraja regularnog toka meča.

Povezana vest:  Vujošević: Nemamo imperativ povratka u Evroligu

Himki, koji je još ranije izgubio šanse da se domogne mesta među 16 najboljih ekipa takmičenja, brzo se vratio u meč i trojkom Kita Lengforda izborio za produžetak u kome je stigao do pobede. Lengford je meč završio sa 35 poena.

Žalgiris je tako ostao na pet pobeda koliko ima i trećeplasirani Partizan, ali uz utakmicu manje, pošto večeras u Vitoriji igra sam Kahom.

Povezana vest:  Dve utakmice NBA lige sledeće godine u Londonu

Crno-belima, međutim, drugo mesto donosi samo pobeda u Vitoriji. Eventualni poraz vodi ih nazad do četvrtog mesta.

Makabi, koji je još ranije obezbedio prvo mesto na tabeli Grupe A, pobedio je na gostovanju poljski Prokom sa 83:72.

Doskorašni košarkaš Hemofarma i reprezentativac Srbije Milan Mačvan debitovao je za tim iz tel Aviva sa osam poena i dva skoka za nešto više od 17 minuta na parketu. Ratko Varda je ubacio četiri poena i imao devet skokova za Prokom.

Povezana vest:  Otvorena kancelarija Košarkaškog saveza Kosova i Metohije