hemofarm-ekipaNLB REGIONALNA LIGA

Hemofarm pobedio Cibonu u Zagrebu

Košarkaši Hemofarma pobedili su večeras u Zagrebu Cibonu sa 84:74 (11:16, 17:34, 17:17, 22:24), u utakmici 14. kola Jadranske lige. Najzaslužniji za sedmu pobedu Hemofarma u regionalnom takmičenju bio je Miloš Borisov sa 23 poena i 12 skokova. On je za tri poena šutirao 3/3, promašio je dva šuta za dva poena i jednom je bio neprcizan sa linije za slobodna bacanja.

Povezana vest:  Đilas: KSS ne može da kazni Vujoševića i Čovića

Pobedi su doprineli i Džerom Adolfus Džordan sa 15 poena, Boris Savović sa 13 i 10 skokova, a Marko Šutalo ubacio je 12.U ekipi Cibone, koja sada ima pet pobeda i devet poraza, najefikasniji je bio Rok Stipčević sa 14 poena, Tomislav Zubčić postigao je 11, a Goran Vrbanc 10 poena. Ekipe su u prvoj četvrtini bile izjednačene, sve do sedmog minuta kada su domaći poveli sa 12:7. Cibona je prednost održavala do sredine drugog dela igre, a prednost od sedam poena stekla je poenima Jure Lalića za 28:21.

Hemofarm je nakon toga serijom od 16:2, posle „trojke“ Miljana Pavkovića poveo sa 37:30, a seriju Vrščana prekinuo je Rok Stipčević „trojkom“. Izabranici Željka Lukajića su krajem druge i početkom treće četvrtine novom serijom od 14:0 stekli nedostižnu prednost od 51:33 i prelomili utakmicu.

Cibona je do kraja utakmice samo uspela da ublaži poraz. U prvoj utakmici 14. kola, Igokea je danas na svom terenu pobedila Olimpiju sa 85:74 (24:20, 21:19, 22:19, 18:16).

Povezana vest:  Hemofarm pobedio Radnički posle produžetka i poveo sa 1:0