andreja_milutinovic_kkfmp17. kolo NLB lige

Suđen poraz FMP u Zagrebu

Zagreb – FMP 90:81 (28:29, 19:19, 20:18, 23:15)

Brojke nekada govore više od reči. FMP-u nije dozvoljeno da slavi u „Trnskom“, a odnos ličnih grešaka 31:17 u korist Beograđana i izvedenih slobodnih bacanja u korist domaćina 47:10, najvernije oslikavaju kako je sudijska trojka Pukl – Bijedić – Miličević delila pravdu na meču Zagreb – FMP u 17. kolu NLB lige. Domaćin je slavio 90:81 (28:29, 19:19, 20:18, 23:15) i nastavio sjajan jadranski niz u „Kutiji šibica“.

Prvo poluvreme proteklo je u rezultatskoj klackalici, a „panteri“ su se tokom druge deonice u tri navrata odlepili na plus četiri. Zahvaljujući raspucanom Andreji Milutinoviću FMP je sredinom trećeg kvartala stigao do „velikih“ 61:54, ali onda je usledila serija „mrava“ 13:2 i Zagreb je trojkom Mulaomerovića poveo 67:63 u 29. minutu. Beograđani su se održavali u životu do samog finiša (77:75 u 37. minutu), ali im nije bilo dozvoljeno da osvoje bodove. Miroslav Raduljica i Miloš Dimić završili su meč sa po pet ličnih grešaka, dok je ukupan odnos faulova poražavajući- 31 FMP, Zagreb čak 14 manje.