nba-logoNBA VESTI

LeBron u derbiju Floride razbio Orlando s 51 košem!

Derbi klubova iz Floride, Orlanda i Majamija igrao se treći put ove sezone. Majami je kao gost pobedio 104:100 i sada ima pozitivnih 2:1 protiv Medžika.

Kada jedan od trojca velikana u Majamiju odigra utakmicu kao LeBron Džejms u četvrtak onda je suparniku zaista teško odgovoriti na pravi način. Džejms je ubacio najveći broj poena ove sezone (51), a uz to je imao i 11 skokova, te osam asistencija. Doslovno je torpedirao koš Orlanda u prvoj četvrtini kada je postigao 24 poena (od 30 Majamija u prvih 12 minuta).

Majami je stvarao razliku tokom prve tri četvrtine nakon kojih je imao 16 poena razlike. Ipak, u zadnjoj četvrtini se domaća ekipa uspravila i zapretila, pa su devet sekundi pre kraja imali mogućnost pogođenom trojkom doći do 103:103, ali šut J.J.Redika iz nemoguće pozicije nije pronašao pravi put.

Povezana vest:  EP LITVANIJA 2011, Crnogorci izgubili od Bosne

Uz Džejmsa vrlo dobru partiju je pružio Kris Boš u redovima Majamija, te je utakmicu završio sa 13 poena, šest skokova i četiri asistencije, dok je Dvejn Vejd ubacio 14 poena. Recimo da je Džejms iz igre gađao odličnih 17-25.

Džamer Nelson je sa 22 poena, te po šest skokova i asistencija bio prvo ime Orlanda, za koji je Dvajt Hauard ubacio 17 poena uz 16 skokova.

Povezana vest:  NBA VESTI, Domaći poraz Lejkersa, Spursi prekinuli gostujući crni niz

U drugom derbiju večeri, na Zapadu, najbolja momčad lige San Antonio je slavio kod Lejkersa 89:88. Pobedu je doneo 0.2 sekunde pre kraja Antonio MekDajes. Dankan je šutirao preko Gasola, lopta se odbila od obruča, a u visokom letu je MekDajss preskočio Odoma i Brajana i spustio loptu u koš za slavlje ekipe iz Teksasa.

Lejkersi su tako još jednom pali na svom parketu od velikih timova, pre San Antonija tamo su slavili Boston i Majami, iako je Kobe Brajan odigrao vrlo dobru utakmicu. Postigao je 16 poena uz devet skokova i 10 asistencija. Sa 17 poena u drugom delu (od ukupno 21) goste je predvodio Toni Parker uz stalno inspiriranog Manua Đinobilija (14 poena, pet skokova i osam asistencija).