nba_novi_logo

NBA VESTI

Osam pobeda gostiju u osam utakmica, Stojaković stigao na četvrto mesto trojkaša NBA svih vremena

Osam je utakmica odigrano u najjačoj košarkaškoj ligi u noći sa subote na nedelju po srednjeevropskom vremenu. U svih osam do pobede su došle gostujuće ekipe.

Posebno je uzbudljivo bilo u Atlanti gde su domaći Hauksi upisali 88-86 poraz od Šarlot Bobketsa,najviše zahvaljujući vrlo dobrom izdanju svog bivšega košarkaša Stivena Džeksona. Osim što im je upisao 32 poena, Džekson je ubacio i koš u poslednjoj sekundi koji je Bobketsima doneo pobedu u utakmici u kojoj su imali i zaostatak od 22 poena tokom prvog poluvremena, odnosno 18 u trećoj četvrtini utakmice. Bila je ovo prva pobeda Bobketsa u Atlanti nakon sedam uzastopnih poraza. Niz je trajao od januara 2007. godine.

Povezana vest:  NBA VESTI, Lejkersi pobedili Oklahomu

Dirk Novitcki i Predrag Stojaković ubacili su svaki po 22 poena u pobedi Dalas Maveriksa kod Hjuston Roketsa. Završilo je 106-102, a meč je srpski košarkaš iskoristio za četiri nove trojke kojima je stigao do četvrtog mesta liste najboljih trojkaša NBA lige svih vremena. Ubacio ih je ukupno 1723 te su na večnoj listi ispred njega još samo tri imena, njegov saigrač Džejson Kid (1756), penzionisani Ređie Miler (2560) i Bostonov Rej Alen (2562), koji je Milerov učinak prestigao u četvrtak. U deset od svojih poslednjih jedanaest utakmica Mavsi su prebacili brojku od sto koševa. U ovoj sezoni učinili su to 29 puta i pritom upisali 27 pobeda.

Povezana vest:  Vujošević: Pavlović? Ne dozvoljavam nikom da ruši tim

Do lagane pobede protiv Vašingtona stigli su San Antonio Spursi. Konačnih 118-94 protiv nejakih Vizardsa ostvareno je uz skromnu minutažu nosilaca igre, pa je tako Đinobili odigrao tek nešto više od osam minuta, Dankan dvanaestak (najmanje od 2007. godine), a Parker osamnaest. Francuz je vreme provedeno na parketu iskoristio za 18 poena i osam asistencija, nakon što je za manje od 120 sekundi uvodne četvrtine ubacio deset koševa.

Čikago Bulsi su u Nju Orleansu kod Hornetsa nadoknadili -12 i slavili 97-88 uz 23 poena Dericka Rosea.