goran_jagodnik_kkfmpHemofarm pobedio Cibonu u Zagrebu

Košarkaši Hemofarma savladali su večeras u Zagrebu lidera Jadranske lige Cibonu sa 57:55 (7:13, 17:17, 20:10, 13:15), u 18. kolu tog regionalnog takmičenja. Najzaslužniji za 11. pobedu Vrščana bio je Goran Jagodnik, koji je postigao 15 poena, uključujući i dva odlučujuća u poslednjem minutu.

Gordon Džamont i Marko Tomas ubacili su po 13 poena za Cibonu, koja je pretrpela tek četvrti poraz.

Povezana vest:  Milvoki ubedljiv protiv Golden Stejta

Tomas, međutim, nije iskoristio poslednju šansu Zagrepčana za preokret, pošto je promašio trojku u samom finišu. Prethodno je Cibona ispustila dvocifrenu prednost, koju je stekla još u prvom poluvremenu.

Domaći su već u prvom minutu druge četvrtine vodili sa 15:7, a sredinom te deonice prednost su povisili na maksimalnih 30:18.

Usledila je, međutim, serija Hemofarma od 12:0 za izjednačenje, a Vrščani su potom i preuzeli vođstvo i početkom poslednje četvrtine imali najveću prednost od sedam poena – 49:42. Cibona se serijom od 6:0 vratila u meč, ali nije uspela da ponovo stekne prednost.

Povezana vest:  NBA VESTI, Košarkaši Zapada pobedili Istok u ol star utakmici

Rezultatska klackalica trajala je sve do poena Jagodnika, kojom je Hemofarm stigao do konačne pobede.