Pala Cedevita u Pioniru

majk_tejlor1_kkcz_kosarkaCedevita je dobila pun revanš za poraz u prvom delu sezone, a crveno-beli su napravili odličnu uvertiru za Gran Kanariju. Pobeda od 83:63 (22:21, 20:14, 23:12, 18:16) bila je plod odlične odbrane i sjajnog skoka uz perfektan šut za dva poena (31/21).

Crveno-beli su počeli duel poenima Kikanovića i Tejlora, ali su gosti iz Zagreba brzo došli do daha. Žižić je diktirao igru Cedevite, bio precizan sa penala, a u tome su mu pomogali Amerikanci Mobli i Anderson. Ni jedna od ekipa u prvoj deonici nije imala više od tri poena viška, a uz precizne Kešelja i Stevića na prvu pauzu tim Aleksandra Trifunovića odlazi sa 22:21.

Povezana vest:  Efes ubedljiv protiv šampiona Evrope, Real izgubio u Moskvi

Drugi period počinje sa Štimčevih 6:0. Serija zvezdinog centra vodi crveno-bele do 31:23. U tim momentima, odbrana crveno-belih bolje je funkcionisala, Žižić nije imao „slobodu“ kao u prvih deset minuta, pa je prednost konstantno rasla. Do prednosti od 42:35, naši momci došli su uz dobru realizaciju Tejlora (11 poena), Stevića (8 poena, 4 skoka) i Kešelj (7 poena). Crveno-beli su imali i tri skoka više (14:11) i plus od čak pet asistencija (9:4).

Povezana vest:  Milojević: Nemam previše zamerki i pored loše napadačke igre

Treća četvrtina donela je „preslikanu“ drugu deonicu. Serijom 9:0 naši momci došli su do 51:37, a Tejlor i Stević uz Kešelja nastavili su da zatrpavaju koš gostiju. Publiku je na noge podigao Nemanja Nedović koji je i asistirao i pogađao, pa se pred poslednju četvrtinu otišlo sa 65:47.

Kako se utakmica bližila kraju, publika u Pioniiru bila je sve raspoloženija. Jaka odbrana i atraktivna rešenja u napadu polako su „pravili“ višak od dvadesetak poena prednosti, a konačnih 83:63 znači da će crveno-beli u slučaju istog skora sa Cedevitom biti bolje plasirani na kraju prvenstva.

Povezana vest:  NBA VESTI, Miličić ponovo odličan, Minesota ponovo izgubila

U odnosu na prvo poluvreme, Zvezda je „duplirala“ prednost u skokovima (31:21) i asistencijama (18:8). Najkorisniji u redovima pobednika bio je Majk Tejlor (indeks 28) sa 21 poenom i 5 uhvaćenih lopti, Oliver Stević stao je na 17 pogodaka i 9 skokova dok je Marko Kešelj od 18 datih poena dao 4 poena. Nemanja Bjelica je uz 5 skokova imao i 4 asistencije.

Crvena zvezda: Kešelj 18 (4 sk), Kikanović 3, Rondović, Radosavljević, Tejlor 21 (5 sk, 3ul), Nedović 3 (3 as), Stević 17 (9 sk), Radivojević 2, Štimac 6, Bakić 6, Bjelica 7 (5 sk, 4 as).