nba_novi_logo

NBA VESTI

Poraz San Antonia, Dalasa i Čikaga

Memfis Grizlesi, osmoplasirana ekipa Zapadne konferencije NBA lige, imaju na konopcima San Antonio Spurse, najbolju ekipu Zapada i, najvećim delom sezone, cele lige. Pobedili su Grizlesi u subotu Teksašane kod kuće 91-88 u trećoj utakmici serije prvog kruga doigravanja. Zek Rendolf postigao je 25 koševa, uključujući vrlo važnu trojku 41.9 sekundi pre kraja utakmice, iako se izuzetno retko odlučuje na šut sa distance. Na kraju su igrači Lionela Holinsa došli do prve domaće pobede kluba uopšte u istoriji doigravanja

Mark Gasol dodao je za pobednike 17 koševa uz devet skokova, a Majk Konli 14 koševa uz šest skokova i osam asistencija. Manu Đinobili predvodio je Spurse sa 23 koša, dok je Toni Parker dodao 16. Četvrta utakmica serije igra su u ponedeljak u Memfisu.

Povezana vest:  Košarkaši Srbije pobedom završili turnir u Celju

U subotu su izgubili i Čikago Bulsi, najbolja ekipa osnovnog dela lige, samo što njihov poraz nije ni približno opasan poput San Antonievog. Pobedili su ih Indiana Pejsersi 89:84 u četvrtoj utakmici serije, i smanjili vođstvo na 3-1.

Dani Grendžer predvodio je pobednike sa 24 koša i 10 skokova. Derik Ros, na proseku od 32.7 koševa kroz tri prethodne utakmice, završio je dvoboj sa 15 koševa i 10 skokova za goste. Krajem prve četvrtine uganuo je zglob. Nastavio je da igra normalno, ali je do kraja utakmice postigao samo osam koševa uz 3-16 šut iz igre. Peta utakmica serije na rasporedu je u utorak u Čikagu.

Seriju su na 2-2 domaćom 84:82 pobedom nad Dalas Maverkisma izjednačili sjajni Portland Trail Blejzersi. Brandon Roj napokon je odigrao utakmicu u skladu sa reputacijom predvodivši tim do pobede nakon što je zaostajala 23 koša (64-41) tokom treće četvrtine. Ključan koš, koš za vođstvo, postigao je 39.2 sekunde pre kraja utakmice, a čak 18 od ukupno 24 koša ubacio je u poslednjih 12 minuta igre.

Dirk Novicki je za Dalas ubacio najviše, 20 koševa.Peta utakmica serije igra se u ponedeljak u Dalasu. Obe ekipe za sada imaju maksimalan domaći učinak.

Jedinu gostujuću pobedu u subotu su ostvarili košarkaši Oklahoma Sitija, koji su u Denveru nadigrali Nagetse 97:94 povevši sa 3-0 u seriji. Najbolji na parketu bio je 21-godišnji kongoanski krilni centar sa španskim pasošem, Serge Ibaka. Ubacio je najbolji bloker (198) osnovnog dela lige 22 koša uz 16 skokova i četiri blokade. Njegov napadački učinak u Pepsi Centeru predstavlja izjednačenje njegovog dosadašnjeg najboljeg učinka u tom pogledu. Kevin Durant (26 koševa) i Rasel Vestbruk (23) bili su uobičajeno raspoloženi.