lopta_u_kosu

Novi trijumf kadeta Srbije na EP u Češkoj

Muška kadetska košarkaška reprezentacija Srbije savladala je danas u Pardubicama selekciju Grčke sa 82:74 (14:16, 28:17, 17:23, 23:18), u drugom kolu E četvrtfinalne grupe prvenstva Evrope. Izabranici selekotra Nikitovića sjajno su odigrali drugu četvrtinu u kojoj su stekli solidnu prednost, ali su u nastavku meča dozvolili protivniku da se vrati u život.

Povezana vest:  KK Partizan: Apsolutni prioritet završetak sezone na terenu

U nezivesnoj završnici naš tim je pokazao više znanja i spretnosti, a selekcije su se do poslednjeg minuta nekoliko puta smenjivale u vođstvu.

Pitanje pobednika rešeno je pri rezultatu 74:74, kada je Nikola Rebić pogodio trojku, a kasnije oba puta bio precizan sa linije za slobodna bacanja, posle čega je naš tim stekao nedostižnu prednost. Narednu utakmicu Srbija igra sutra od 20.15 sati protiv odgovarajuće selekcije Španije.