euroleague_basketball_logo

EVROLIGA

Unikaha posle produžetka bolja od Žalgirisa

Košarkaši španske Unikahe pobedili su večeras u Malagi gostujući Žalgiris posle produžetka sa 85:78 (22:19, 8:20, 19:13, 18:15, 18:11), u utakmici 2. kola Grupe B Evrolige. Gosti iz Litvanije odigrali su odlično drugu četvrtinu i na poluvreme otišli sa devet poena prednosti. Vođstvo su imali do finiša utakmice, ali su domaći igrači uspeli da izjednače, a onda predvođeni Džoelom Frilendom dođu do pobede u produžetku.

Povezana vest:  Sestre Dabović: Amerikanke, da li ste spremne da učite?

On je u dodatnih pet minuta postigao sedam od ukupno 21 poena, a imao je i 12 skokova. Poen manje u domaćem timu postigao je Valters Kristapas, uz sedam asistencija, dok je 12 skokova imao i Luka Zorić.

Goste je predvodio Soni Vims sa 21 poenom i osam skokova, a istakao se još Marko Popović sa 18 poena i šest skokova. Unikaha sada ima pobedu i poraz, dok je Žalgiris izgubio i drugi meč ove sezone u Evroligi.

Povezana vest:  Vučić: Uveren sam da će Partizan platiti porez

U ostalima mečevima 2. kola Grupe B sutra se sastaju CSKA – Brose Basket i Zagreb – Panatinaikos.