lopta_u_kosu

Radnički FMP pobednik Kupa KSS

Košarkaši Radničkog FMP izborili su učešće na završnom turniru Kupu Radivoja Koraća, pošto su večeras u Železniku posle produžetka pobedili Metalac iz Valjeva sa 82:77 (16:19, 14:13, 15:18, 23:18, 14:9), u finalu Kupa Košarkaškog saveza Srbije (KSS). Metalac je u četvrtoj četvrtini, serijom preciznih šuteva za tri poena, došao do 13 poena prednosti (53:66), ali su izabranici trenera Miloša Pejića agresivnom odbranom i preko raspoloženog Dejana Đokića uspeli da uhvate priključak i dođu u priliku da meč reše u svoji korist.

Povezana vest:  NBA VESTI, Završen ligaški deo, počinje plej of

Miloš Dimić je, međutim, 4.7 sekunde pre kraja pogodio samo jedno slobdno bacanje, pa se igrao produžetak. U dodatnih pet minuta Radnički FMP je došao do pehara, koji je kapitenu Đokiću uručio potpredsednik KSS-a Dejan Tomašević.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Miloš Dimić sa 22 poena, dok je Đokić postigao 20. U poraženom timu istakao se Đukan Đukanović sa 19 poena.

Povezana vest:  Boris Savović: Crvena zvezda napada sve trofeje