hemofarm_zvezda

REGIONALNA LIGA

Zvezda prokretom do pobede protiv Hemofarma

Košarkaši Crvene zvezde Beograd pobedili su večeras u Vršcu Hemofarm sa 81:73 (13:23 23:23 19:13 26:14) u 14. kolu regionalne Jadranske lige. Tim iz Beograda zaostajao je za domaćinom posle tri četvrtine, ali je u poslednjoj deonicu uspeo da se približi a potom i preokrene rezultat u svoju korist.

Povezana vest:  Pešić: Maksimalno poverenje i podrška trenerima

Hemofarm je na poluvremenu imao deset koševa prednosti a ekipu su predvodili Mladen Jeremić i Boris Savović koji su na kraju meča imali 21 i 17 poena. Tim iz Vršca je večerašnjim neuspehom na svom parketu zabeležio već šesti poraz u nizu.

Zvezdu je do četvrte pobede u sezoni predvodio Petar Popović sa 16 poena, dok je Bojan Popović zabeležio 14. Novi igrač crveno-belih Amerikanac Omar Tomas dao je 11 koševa uz jednu trojku u prelomnim trenucima utakmice.

Povezana vest:  Blažič: Bilo mi je teško da igram protiv Zvezde

Oba tima sada imaju skor od četiri pobede i 10 poraza a ostale utakmice 14. kola su na programu u subotu i nedelju.