partizan_hemofarm

REGIONALNA LIGA

Partizan ubedljiv u Vršcu

Košarkaši Partizana savladali su večeras u Vršcu ekipu Hemofarma sa 87:66 (25:20, 22:21, 19:9, 21:16) u utakmici 22. kola Jadranske lige. Crno-beli su do 16 pobede pobede u regionalnom takmičenju došli nakon odlične igre u trećoj četvrtini, dozvolivši protivniku da za deset minuta postigne samo devet poena.

Vrščani su pružali otpor u prvom poluvremenu, ali u nastavku nisu imali odgovor na agresivnu odbranu izabranika Vlade Jovanovića.  Najefikasniji kod pobednika bili su Miroslav Raduljica sa 17 i Dominik Džejms sa 15 poena, dok se se kod Hemofarma istakao centar Mladen Pantić sa 22 poena.

U ostalim utakmicama 22. kola regionalne košarkaške lige sutra se od 20 sati sastaju Crvena zvezda – Krka, a u isto vreme Radnički iz Kragujevca gostuje ekipi Zagreba.